Zaświadczenie O Niekaralności Online

Zaświadczenie O Niekaralności Online


Kategoria: urząd online

Zaświadczenie O Niekaralności Online jest możliwością wypełnienia zaświadczenie o niekaralności przez Internet, bez wychodzenia z domu. Zobacz ceny wypełnienia formularza!

Zaświadczenie O Niekaralności Online

Zaświadczenie O Niekaralności Online

Do czego jest potrzebne zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenie o niekaralności potrzebne jest do ubiegania się o pracę w niektórych zawodach jak również niezbędne jest w razie ubiegania się o różne koncesje czy licencje.

Jak zdobyć zaświadczenie o niekaralności online?

Zaświadczenie o niekaralności online można uzyskać przez internet, składając wniosek o niekaralności online w punkcie informacyjnym. Cena złożenia wniosek o niekaralności online wynosi 20 zł. W przypadku składania wniosek o niekaralności online, 20 zł wpłaca się przy wypełnianiu wniosku, przy pomocy płatności elektronicznych. Zaświadczenie o niekaralności online jest wówczas możliwe do uzyskania przez Internet, bez wychodzenia z domu. 

Zaświadczenie o niekaralności online krok po kroku

  • należy założyć w bezpłatny sposób Profil Zaufany (eGo) lub zdobyć komercyjny certyfikat kwalifikowany, który potem będzie potrzebny do podpisania wniosku;
  • założyć konto na stronie Krajowego Rejestru Karnego;
  • złożyć wniosek na platformie Krajowego Rejestru Karnego o wydanie zaświadczenia o niekaralności;
  • zapłacić za wniosek;
  • podpisać wniosek Profilem Zaufanym lub certyfikatem kwalifikowanym

Zaświadczenie o niekaralności online ile się czeka

Zaświadczenie z KRK online wydawane jest nie później niż 7 dni. Jeśli wniosek dotyczy danych z rejestru karnego innego państwa Unii Europejskiej, wniosek wypełniany jest dłużej:

- 20 dni roboczych - w przypadku osób fizycznych;

- 10 dni roboczych - w przypadku innych uprawnionych podmiotów.

Zapytanie o niekaralność online

System elektroniczny Krajowego Rejestru Karnego (e-KRK) umożliwia na swojej platformie elektronicznej opłacanie, podpisywanie i wysyłanie wniosków oraz zapytanie o niekaralność online. Formularz zapytanie o niekaralność online należy wypełnić drukowanymi literami wszystkie wskazane pola wg. danych spisanych z dowodu osobistego. Trzeba pamiętać o dokładnym wpisaniu numeru PESEL identyfikującego osobę, gdyż następnie formularz zapytanie o niekaralność online jest później pieczętowany przez Sąd i wydany z powrotem.


Liczba wyświetleń: 426