Sprawozdania finansowe KRS online

Sprawozdania finansowe KRS online


Kategoria: urząd online

Krajowy Rejestr Sądowy Online. Wyszukiwarka podmiotów online. Składanie sprawozdań finansowych online. Obsługa portalu S24 online. Przeglądarka dokumentów online.

Sprawozdania finansowe KRS online

Krajowy Rejestr Sądowy Online

Krajowy rejestr sądowy w skrócie KRS jest to rejestr przechowywujący dane o:  

  • Przedsiębiorcach
  • Stowarzyszeń i organizacji społecznych
  • Rejestru dłużników

Głównym zadaniem prowadzenia rejestru jest umożliwienie każdemu obywatelowi zapoznania się ze statusem prawnym danego podmiotu, co pozwala na zbudowanie wiarygodności pośród klientów danego podmiotu.

Wyszukiwarka KRS online

Każda zainteresowana osoba może wyszukać oraz sprawdzić informacje o danym podmiocie online, bez konieczności wychodzenia z domu. W celu wyszukania szczegółowych informacji o podmiocie zainteresowana osoba powinna udać się na stronę ekrs.ms.gov.pl gdzie udostępniona jest wyszukiwarka KRS. Korzystanie z wyszukiwarki jest bardzo proste oraz intuicyjne. Wystarczy uzupełnić jedno z pól, a wyszukiwarka poda informacje na temat wszystkich podmiotów odpowiadającym danym kryterium wyszukiwania. Przykładowo uzupełniając jedynie miejscowość zainteresowana osoba posiadać do wglądu będzie miała wszystkie zarejestrowane podmioty znajdujące się na terenie danego miasta.

Sprawozdania finansowe KRS online

W celu złożenia sprawozdania finansowego w postaci online zainteresowana osoba powinna skorzystać z portalu S24. Portal ten umożliwia złożenie sprawozdania finansowego wyłącznie dla zarejestrowanych kont użytkowników.

Portal S24 umożliwia:

  • Składanie wniosków o wpis spółki do Krajowego Rejestru Sadowego.  
  • Dokonywanie zmian we wpisach zarejestrowanych już spółek.  

Wnioski zmianowe dla spółki możliwe do złożenia przez portal online S24 możliwy jest tylko dla spółek, których rejestracja przebiegała za pośrednictwem tego portalu. Spółka ta również nie może posiadać jakichkolwiek zmian notarialnych. Wyżej wymienione zmiany nie wpływają na możliwość składania sprawozdania finansowego KRS w sposób online.

Do wykonania zmiany online wpisów KRS konieczne jest przygotowanie kompletu niezbędnych dokumentów podpisanych podpisem kwalifikowanym lub za pomocą Profilu Zaufanego.

Bezpłatne zgłaszanie dokumentów finansowych

Zgłaszanie dokumentów finansowych online odbywa się poprzez portal S24. Po wcześniejszym zalogowaniu osoba zainteresowana posiada dostęp do funkcjonalności portalu pozwalającej na bezpłatne zgłaszanie dokumentów finansowych.

Przeglądarka dokumentów finansowych online

Ministerstwo sprawiedliwości udostępnia również możliwość wglądu w niektóre dokumenty podmiotów poprzez wyszukiwarkę online. W celu skorzystania z jej funkcjonalności zainteresowana osoba powinna udać się na stronę internetową ekrs.ms.gov.pl a następnie wpisać numer KRS interesującego podmiotu.


Liczba wyświetleń: 543