CEIDG online

CEIDG online


Kategoria: urząd online

Zmiana formy opodatkowania w CEIDG online. Jak złożyć wniosek w CEIDG online? Do czego służy wyszukiwarka CEIDG online? Co można wyszukiwać?

CEIDG online

CEIDG online wyszukiwanie

W przypadku gdy interesant dostał od jakiegoś kontrahenta ciekawą ofertę, ale nic o nim nie wie, warto zrealizować w CEIDG online wyszukiwanie informacji, na temat danej osoby. Pomoże to uniknąć dokonywania transakcji z nieuczciwymi partnerami, a także zmniejszy ryzyko utracenia pieniędzy oraz towaru. W taki sposób można zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością podatkową, która wynika ze zobowiązania oszusta. Warto wiedzieć, że wiele informacjo można znaleźć w bezpłatnych rejestrach publicznych, które są dostępne przez internet. Istnieje również możliwość skorzystanie z płatnych serwisów, którymi są między innymi Biura Informacji Kredytowej. 

CEIDG online

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, czyli CEIDG online pozwala sprawdzić dane kontrahenta oraz wspólnika spółki. Aby to zrealizować, nie potrzeba znać wszystkich danych. W narzędziu, którym jest CEIDG wyszukiwarka online, wystarczy wpisać imię oraz nazwisko lub numer NIP czy REGON. Warto zwrócić uwagę w CEIDG online na to, przez jaki czas firma działa już na rynki oraz czy jej działalność jest stabilna, czy ma charakter sezonowy. Warto sprawdzić również informacji o upadłości konsumenckiej, a także postępowaniu naprawczym. W rejestrze CEIDG online interesant może znaleźć dane podstawowe, jakimi są imię, nazwisko, nazwa firmy oraz NIP i Regon. Istnieje również możliwość sprawdzenia takich danych jak data rozpoczęcia działalności, status przedsiębiorcy, adres, rodzaje prowadzonej działalności gospodarczej, dane kontaktowe, dane pełnomocników, a także informacji, które dotyczą upadłości oraz postępowania restrukturyzacyjnego. Należy pamiętać, że w przypadki szukania danych spółki cywilnej należy wypełnić w wyszukiwarce CEIDG online rubrykę, jaką jest „NIP spółki cywilnej”. 

Jak złożyć wniosek CEIDG online

Wiele osób zastanawia się, jak złożyć wniosek CEIDG online. Jest to bardzo proste do zrealizowania. Wystarczy w tym celu wejść na główną stronę Biznes.gov.pl oraz wybrać usługę „zarejestruj działalność gospodarczą”. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się, wykorzystując e-dowód lub profil zaufany. Interesant powinien wybrać opcję, która będzie dla niego wygodniejsza. W przypadku gdy jest to pierwsze logowanie, system przeprowadzi użytkownika przez proces zakładania konta. Następnie należy zaznaczyć opcje, które dotyczą osoby składającej wniosek o oraz wpisać wymagane dane. System sam przygotuje wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców oraz zgłoszenie do ZUS, KRUS czy GUS oraz Urzędu Skarbowego. Wniosek należy podpisać, podpisem kwalifikowanym, Profilem Zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku gdy petent chce równocześnie z wnioskiem o wpis do CEIDG online złożyć zgłoszenie do ubezpieczeń w ZUS czy zgłoszenie rejestracyjne, to wtedy po wypełnieniu wniosku należy wybrać przycisk „chcę kontynuować” oraz wpisać w odpowiednie pola wszystkie wymagane dane. 

Istnieje również możliwość złożenia wniosku CEIDG online przez stronę banku. Można to zrealizować poprzez bankowość internetową wybranych banków. Taką opcję oferują banki takie jak PKO BP, Bank Pekao S.A., mBank, Santander Bank Polska, a także ING. Warto wiedzieć, że za pośrednictwem banku można zarejestrować wyłącznie działalność. Ważną informacją jest to, że w sytuacji, gdy interesant składa wniosek CEIDG online, nie może skorzystać z pomocy pełnomocnika. 

Jak zmienić formę opodatkowania w CEIDG online?

Aby zmienić formę opodatkowania w CEIDG online, można to zrealizować, wykorzystując w tym celu Profil Zaufany. Po pierwsze należy wejść na stronę CEIDG online oraz zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego. Kolejnym krokiem jest wybór opcji, którą jest „zmień dane we wpisie”. Następnie użytkownik musi zaznaczyć dane, które chce zmodyfikować oraz wybrać formę opodatkowania na cały rok. Na koniec należy złożyć podpis Profilem Zaufanym oraz przesłać dane. 


Liczba wyświetleń: 119