Zoom online

Zoom online


Kategoria: usługi online

Co to jest oraz jak działa platforma Zoom online? Płatna wersja Zoom online. Czy platforma Zoom online jest bezpieczna dla użytkowników? Zoom online Pro

Zoom online

Co to jest zoom online?

Zoom online jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi. Pozwala nawiązywać połączenia audio-wideo, współpracować na tablicy, a także wymieniać wiadomości oraz pliki na czacie pomiędzy uczestnikami. Zoom online pozwala w prosty sposób realizować spotkania wieloosobowe. Doskonale sprawdza się w prowadzeniu biznesowych spotkań przez internet. Na platformie Zoom online można również organizować konferencje. 

Jak działa Zoom online?

Nowi użytkownicy platformy na pewno zastanawiają się, jak działa Zoom online. Istnieje możliwość korzystania z Zoom online na dwa sposoby. Jednym z nich jest korzystanie bezpośrednio przez przeglądarkę. Drugą opcją jest pobranie aplikacji Zoom na telefon bądź Zoom na komputer. W przypadku prowadzonej wideokonferencji użytkownik ma możliwość wyboru uczestniczenia z udostępnionym obrazem lub bez niego. Osoba korzystająca z platformy ma również możliwość wyboru urządzeń audio już na poziomie dołączania do spotkania. Warto wiedzieć, że program Zoom online automatycznie wykrywa urządzenia oraz pyta, z których z nich użytkownik chce skorzystać. 

Poprzez Zoom online dołączenie do spotkania jest bardzo proste do zrealizowania. Jedyne co trzeba zrobić to wejść w link, który został przesłany przez organizatora spotkania. Można również wpisać meeting ID, który generuje się z zaproszeniem. Jeśli użytkownik kliknie w otrzymany link ma wybór czy chce korzystać z przeglądarkowej wersji, czy zainstalowanej wcześniej aplikacji. W przypadku dołączenia do spotkania Zoom online przez stronę, internetową, należy kliknąć zakładkę, jaką jest „join a meeting”.

Jak zainstalować Zoom online?

Aby zainstalować Zoom online, najlepiej jest to zrealizować przy dołączeniu do pierwszego spotkania, ponieważ zostanie wyświetlone zapytanie o chęci pobrania lub pozostania w przeglądarce. Aby pobrać Zoom online bez dołączania do pierwszego spotkania, należy przejść do „Download Center”. Kolejnym krokiem jest wybranie Zoom Clienty dor Meetings. Należy pamiętać, że Zoom online można posiadać również na telefonie. Aplikację można pobrać na AppStore lub GooglePlay w zależności od systemu operacyjnego posiadanego urządzenia. 

Czy Zoom online jest bezpieczny?

Użytkownicy, którzy nie mieli jeszcze styczności z platformą, mogą zastanawiać się, czy Zoom online jest bezpieczny. Kiedyś sprawne funkcjonowanie tej platformy sprowadziło wielu hakerów. Po ataku oraz fali krytyki Zoom online zwrócił większość uwagę na bezpieczeństwo użytkowników. Wprowadzono wiele uprawnień, między innymi domyśle włączoną poczekalnie. Wymusza ona ręczne wpuszczanie użytkowników do spotkania. Użytkownicy mają również dostęp do płatnej wersji aplikacji Zoom online, w której samodzielnie mogą wybrać region centrów danych. 

Zoom płatna wersja

Istnieje Zoom płatna wersja Pro, Plan Buisness oraz Enterprise. W przypadku Zoom Pro maksymalna liczba uczestników nie może przekroczyć stu osób, a czas spotkania nie może przekroczyć trzydziestu godzin. Użytkownik otrzymuje możliwość streamingu w mediach społecznościowych oraz jeden gigabajt przestrzeni w chmurze w celu nagrywania spotkań. 

W przypadku Zoom Plan Buisness liczba uczestników spotkania zostaje zwiększona do trzystu osób. Użytkownik zyskuje też możliwość jednokrotnego logowania, zarządzania domeną, nagrywania transkrypcji, a także dołączania brandingu firmy. 

Wersja Zoom Enterprise pozwala kontaktować się ze sobą w jednym czasie pięciuset osobom. Oferuje użytkownikom nieograniczoną ilość miejsca w chmurze. Za jedną licencję najwyższej wersji programu Zoom online należy zapłacić 19,99 $. 

Jak wyłączyć dźwięk w Zoom online?

Zdarzają się sytuacje, które wymagają wyłączenia dźwięku w czasie spotkania. Jeśli użytkownicy korzystający z Zoom online chcą wyciszyć mikrofon na komputerze, muszą w tym celu wyświetlić pasek narzędzi. Wyświetlone zostanie wiele funkcji, z których użytkownik powinien wybrać „mikrofon”. Aby go wyłączyć, wystarczy po prostu na niego kliknąć. Aby wyłączyć dźwięk na aplikacji mobilnej, trzeba tylko stuknąć w ekran. Wtedy pojawi się pasek narzędzi, w którym również pojawi się mikrofon. Wystarczy go dotknąć, aby włączyć lub wyłączyć dźwięk. 


Liczba wyświetleń: 401