Nauki Przedmałżeńskie Online

Nauki Przedmałżeńskie Online


Kategoria: usługi online

Nauki Przedmałżeńskie Online oferują przygotowanie do ślubu online! Sprawdź gdzie odbyć kursy przedmałżeńskie online, ile trwają katechezy przedślubne online!

Nauki Przedmałżeńskie Online

Nauki Przedmałżeńskie Online

Czym są nauki przedmałżeńskie online? Nauki przedmałżeńskie online mają na celu uczyć komunikacji i zrozumienia pomiędzy małżeństwem. Parę małżeńską uczęszczającą na nauki przedmałżeńskie kurs online z założenia ma nauczyć ich budowania mocy pomiędzy związkiem. 

Nauki przedmałżeńskie online są bezpłatne na niektórych portalach, może je odbywać w dowolnym miejscy i czasie. Osobie, która ukończyła kursy przedmałżeńskie online nauki oferują jej wydawane specjalnie bezpłatne zaświadczenie o odbyciu nauk przedmałżeńskich. Nauki odbywają się z różną częstotliwością, w dużych miastach są one kilka razy w roku, w mniejszych miejscowościach natomiast rzadziej.

Jak wyglądają nauki przedślubne online? Nauki czy też katechezy przedślubne online składają się z 13 katechez omawiających poszczególne tematy związane z wstąpieniem w związek małżeński. Każda z katechez kończy się sprawdzeniem wiedzy z omawianego tematu. Trzeba jedynie odpowiedzieć na parę pytań będących podsumowaniem danego tematu.

Ile kosztują nauki przedmałżeńskie online? Nauki przedmałżeńskie online zazwyczaj są bezpłatne. Niekiedy jednak trzeba zapłacić. Nie są to jednak bardzo duże kwoty, zazwyczaj rzędu kilkudziesięciu złotych. Wyższe kwoty tyczą się nauk weekendowych, które są skrócone. W ramach nauk para małżeńska zazwyczaj musi się udać do poradni życia rodzinnego, która przeważnie kosztuje.

Nauki przedmałżeńskie online opinie na ich temat

Ze stron oferujących kursy przedmałżeńskie online skorzystało dużo osób. Na stronie nie ma negatywnych opinii ani od takich osób, którym proboszcz kazał powtórzyć katechezy w formie stacjonarnej. Według kursantów, zaświadczenie o ukończeniu wygenerowane po odbyciu katechez było zazwyczaj akceptowane przez parafie.

Kursy przedślubne online w Archidiecezji Krakowskiej

Osobom chcącym odbyć nauki przedmałżeńskie online Kraków oferuje nauki przedślubne online w Archidiecezji Krakowskiej. W związku ze stanem epidemii i związanymi z nim obostrzeniami, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie 18 maja otworzył  nową formę przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Są nimi kursy przedmałżeńskie online. Ukończenie kursów będzie potwierdzane zaświadczeniem o ukończeniu kursów przedmałżeńskich. Jednak świadectwa uzyskane na stronie duszpasterstwa krakowskiego będą uznawane jako potwierdzenie ukończenia bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa jedynie na terenie Archidiecezji Krakowskiej.


Liczba wyświetleń: 827