Rummikub online

Rummikub online


Kategoria: gry online

Co to jest rummikub online? Na czym polega gra rummikub online? Jak grać w rummikub online? Rummikub online manipulacje, joker, zakończenie gry.

Rummikub online

Co to jest rummikub online

Rummikub online to logiczna gra, która jest idealna do gimnastyki mózgu. Posiada ona ograniczenia czasowe, dlatego gracz musi streszczać swój myślowy proces. Dzięki grze, jaką jest rummikub online można uczyć się kombinowania, a także logicznego myślenia. 

Jak grać w rummikub online?

Osoby, które nie wiedzą, jak grać w rummikub online, przekonają się, że nie jest to nic trudnego. Każdy gracz otrzymuje tabliczkę. Za pomocą kostki rozpoczyna się losowanie. Osoba, która wylosuje największą liczbę rozpoczyna grę rummikub online. Gra polega głównie na wykładaniu utworzonych przez gracza układów kostek. Jedna seria składa się z co najmniej trzech kostek w jednym kolorze o kolejnych numerach. 

Jeśli gracz w grze rummikub online zgromadził jeden lub więcej układów, których łączna wartość wynosi co najmniej trzydzieści punktów, może je wyłożyć na stół. 

W grze rummikub online gracze mogą wykonywać manipulacje, czyli przebudowywanie układów leżących na stole. Obowiązkowo jednak należy wyłożyć w każdym ruchu co najmniej jedną kostkę ze swoją tabliczki. W przypadku braku takiej możliwość należy wziąć jedną kostkę z banki.

Gra rummikub online

Istnieją w grze rummikub online dwa jokery. Gracz, który posiada jokera może nim zastąpić każdą kostkę. Należy wiedzieć, że joker ma identyczną wartość jak kostka, którą zastępuje. W przypadku gdy na stole znajduje się grupa, która złożona jest z dwóch kostek oraz jokera, istnieje możliwość zastąpienia go kostką jednego z dwóch brakujących kolorów. Kiedy gracz w grze rummikub online zdobywa jokera poprzez rozdzielenie leżącego układu lub zamienienie go kostką, musi w takim ruchu użyć co najmniej jednej kostki ze swojej tabliczki. 

Podczas gry rummikub online każdy z graczy ma czterdzieści sekund na każdy ruch. W sytuacji, kiedy gracz rozpocznie manipulację i nie zdąży jej zakończyć przed czasem, ma obowiązek ułożenia kostek w taki sposób jak leżały przed jego ruchem. Musi koniecznie również za karę wziąć z banku jedną kostkę. Jeśli gracz zapomniał, w jakim układzie wcześniej znajdowały się kostki to musi wziąć wszystkie kostki ze stołu, które nie należą do prawidłowych układów. Gra kończy się, wtedy gdy jeden z graczy wyłoży na stół wszystkie kostki ze swojej tabliczki. 


Liczba wyświetleń: 252