Pasjans Online

Pasjans Online


Kategoria: gry online

Gry online pasjans, czyli kultowa jednoosobowa układanka karciana w wersji elektronicznej. Sprawdź gdzie znaleźć najlepsze gry online pasjans pająk.

Pasjans Online

Darmowy Pasjans Online

Pasjans to układanka karciana, w którą gra się przy użyciu jednej, dwóch lub rzadziej większej liczby talii kart. Pasjans online jako gra, w której rozkłada się karty, najprawdopodobniej wywodzi się od kart tarota, które z kolei używane są we wróżbiarstwie. Pierwsza wzmianka dotycząca gry pojawiła się w Północnej Europie na początku XIX wieku. Niektóre źródła podają, że sam Napoleon Bonaparte spędzał mnóstwo czasu, grając w pasjansa podczas wygnania na wyspie św. Heleny w 1816 roku. W późniejszych latach gra stała się popularną metodą spędzania czasu przez Francuzów, a następnie trend ten przeniósł się na resztę świata. Swoją popularność pasjans zawdzięcza najpewniej swojej prostocie, ponieważ zasady są stosunkowo proste, wymagana jest talia kart i płaska powierzchnia, natomiast rozgrywka jest rozbudowana i ciekawa. Obecnie możliwość rozgrywki stała się jeszcze prostsza. Wpisując w przeglądarce frazę "pasjans online za darmo", do dyspozycji jest mnóstwo platform oferujących w pełni darmową rozgrywkę na dowolnym urządzeniu.

Pasjans pająk online za darmo

Gry dostępne na starych wersjach komputerów cechowało przede wszystkim to, że nie mogły być wymagające dla ówczesnego sprzętu. Wybór pasjans online był więc idealnym rozwiązaniem. Po jeszcze większym spopularyzowaniu gry, dzięki wersji elektronicznej, swoją premierę miał wraz z Windows XP, Pasjans Pająk. Dzisiaj, w wersji internetowej dostępnych jest wiele odsłon popularnej gry, jednak wiele z nich odwołuje się lub wprost nawiązuje do pasjans pajak online. Żeby znaleźć najbardziej przystępną edycję gry, wystarczy wpisać frazę "pasjans darmowy online" lub chcąc znaleźć wersję najlepiej imitującą słynnego Pasjansa Pająka "pasjans pająk graj online za darmo". Wchodząc na strony takie jak pasjans online, spider solitaire, czy też polski odpowiednik pasjansik, dostępne są wersję pasjansa bardzo dobrze naśladujące pasjans pająk online za darmo.


Liczba wyświetleń: 790