Państwa miasta online

Państwa miasta online


Kategoria: gry online

Państwa miasta online jak liczyć punkty? Gra w państwa miasta przez internet. Jakie są zasady gry państwa miasta online? Gra państwa miasta kategorie.

Państwa miasta online

Państwa miasta przez internet 

Państwa miasta to gra, która wymaga szybkiego myślenia. Powstała ona już bardzo długi czas temu. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli. Zasady tej gry są bardzo łatwe, a liczba uczestników jest nieograniczona. Do tradycyjnej wersji gry państwa miasta potrzebne są wyłącznie długopis, a także karta papieru. Gra państwa miasta online wymaga jedynie urządzenia, które posiada dostęp do internetu. Warto wiedzieć, że nie istnieje przedział wiekowy gry. Najmłodszy gracz powinien znać wyłącznie potrzebne słowa. 

Państwa miasta online – zasady gry

Zasady gry państwa miasta online są bardzo łatwe. Na początku gry zostanie wylosowana litera, na jaką mają zaczynać się obowiązkowe do wpisania słowa. Kolejnym etapem jest uzupełnienie tabelki z poszczególnymi kategoriami. Do kategorii należeć mogą państwa, miasta, rośliny, zwierzęta, imiona, owoce, warzywa i wiele innych. Ważnym aspektem jest to, że słowo rozpoczynające się na wylosowaną literę nie może być zbyt ogólne. Musi ono wyrażać ściśle określone znaczenie. Czas na zrealizowanie zadania nie jest nieograniczony. Gracze mają na to od trzydziestu sekund do jednej minuty w zależności od ustaleń. 

Jak liczy się punkty w grze państwa miasta?

W przypadku tradycyjnej formy gry państwa miasta liczenie punktów jest realizowane po tym, jak upłynie czas przeznaczony na wykonanie zadania. Każdy uczestnik gry powinien odczytać wpisane słowa, dopasowane do poszczególnych kategorii. System liczenia punktów dzieli się na dwa sposoby. Jednym z nich jest przyznanie dwóch punktów za słowo, które spełnia wymagane warunki i którego żaden gracz nie powtórzył. W przypadku uczestników, którzy wpisali identyczne słowo, zostaje przyznany wyłącznie jeden punkt. Drugi sposób jest troszkę bardziej skomplikowany. Polega on na tym, że przyznać można piętnaście punktów za słowo w kategorii, w której pozostali gracze pozostawili puste miejsce. Dziesięć punktów można przyznać za wpisane słowo, którego żaden gracz nie powtórzył, natomiast pięć punktów obowiązkowo należy wpisać osobie, która wymyśliła dokładnie takie samo słowo co inny gracz. Jeśli chodzi o państwa miasta gry online, w takim przypadku system zlicza zdobyte punkty. 

Kiedy gra w państwa miasta zostaje zakończona?

Dużą zaletą gry w państwa miasta jest to, że można grać w nią nieograniczoną ilość czasu. Nie ma tutaj wyznacznika, ile gracz musi zdobyć punktów, aby zwyciężyć. Dobrze by było, gdyby litera, która już wypadła nie została powtórzona, ale jednak nie jest to reguła. 

Gra państwa miasta online – dobry sposób na naukę

Państwa miasta online to doskonała gra dla dzieci. Uczy ona szybkiego myślenia, a także rozpoznawania państw, miast oraz wiele innych kategorii w zależności od ustaleń. Państwa miasta gra online jest idealnym sposobem na zabicie czasu, w sposób bardzo pożyteczny. Młode osoby łatwiej przyswajają wiedzę, która zostaje przekazana w interesujący sposób. Istnieje wiele przeróżnych edukacyjnych gier oraz zabaw, które czasem mogą lepiej przekazać wiedzę niż wielogodzinna nauka w szkole. 


Liczba wyświetleń: 1703