Google

Google


Kategoria: strony www

Wszystkie usługi Google – Translate, Drive, Mapy, Street View. Logowanie do konta Google. Jak usunąć konto Google? OK google, asystent Google konfiguracja.

Google

Google LLC

Google to tak naprawdę amerykańskie przedsiębiorstwo funkcjonujące pod pełną nazwą Google LLC. Najbardziej popularnym produktem stworzonym przez przedsiębiorstwo jest wyszukiwarka Google. Warto jednak wiedzieć, że przedsiębiorstwo Google oferuje dużo więcej usług. Z podstawowych wykorzystywanych na co dzień można wymienić:

 • tłumacz Google
 • mapy Google
 • Google grafika
 • Google news
 • Google Chrome
 • kalendarz Google
 • Poczta Google – Gmail

Domena Google pl przenosi użytkownika do wyszukiwarki. Nie ma jednak potrzeby za każdym razem wpisywania hasła w przeglądarce, istnieje możliwość ustawienie wyszukiwarki Google jako domyślną.

Poza tymi podstawowymi oferowanymi przez Google usługami dostępne są również bardziej wyspecjalizowane narzędzie. Są to między innymi:

 • Google Analytics
 • AdSense
 • Google Search Console
 • Google Ads

Udostępniane przez Google narzędzia mogą być wykorzystywane w niemal każdej dziedzinie życia. Na popularność usług wpływa niewątpliwie ich dostępność, większość z nich jest udostępniona bezpłatnie dla użytkowników. Również fakt logowania się do wszystkich usług jednym kontem jest dodatkową zaletą dla użytkowników.

Google Maps

Serwis internetowy Google Maps – mapy Google – jest najczęściej wykorzystywanym narzędziem GPS zarówno przez kierowców, jak i osoby podróżujące pieszo. Główną funkcją Map Google jest oczywiście nawigacja do celu, jednak narzędzie wyposażone jest również w inne ciekawe opcje. Wszystkie usługi udostępnione są pod domeną maps.google.pl.

Google mapy dają użytkownikowi możliwość wygodnego wyszukiwania w okolicy. Wybierając odpowiednią kategorię np. restauracja, kawiarnia, apteka, stacja benzynowa użytkownikowi zostanie przedstawiona lista obiektów w pobliskiej okolicy. Poza wyszukiwaniem w kategorii Mapy Google umożliwiają dodatkowe zawężenie wyszukiwania do jakości (oceny użytkowników) czy cen w danym miejscu.

Google Street View

Street View to kamera online, dzięki której użytkownicy mogą wirtualnie przejść się po dowolnym miejscu na ziemi. Oczywiście w niektórych miejscach na ziemi zdjęcia 360 nie zostały wykonane. W usłudze Google Maps Street View może okazać się również przydatny dla osób podróżujących w dane miejsce po raz pierwszy. Street View pozwala zobaczyć trasę live. Jak korzystać z Google Street View? Na urządzeniu z systemem Android wystarczy wejść w mapy, następnie wybrać dowolne miejsce oraz w prawym dolnym roku uruchomić usługę Street View.

Początkowo Google Street zdjęcia 360 publikował samodzielnie. Obecnie aby dane znajdujące się online były jak najbardziej aktualne, również użytkownicy mogą publikować zdjęcia okolicy.

Tłumacz Google

Kolejną usługą udostępnioną przez Google jest Google Translate. Tłumacz Google online pozwala przetłumaczyć słowa i zdania na dowolny język. W większości przypadków Translator Google wymaga połączenia z Internetem. Istnieje jednak możliwość korzystania ze słownika bez dostępu do Internetu. Pobierając uprzednio aplikację Google, a następnie bibliotekę danego wybranego przez użytkownika języka można bezproblemowo tłumaczyć bez połączenia z Internetem.

Google tłumacz może stanowić również podstawę do nauki języka. Możliwość odsłuchania danego fragmentu tekstu pozwala wyszkolić wymowę fraz w obcym języku. Tłumacz Google polsko-angielski w Polsce jest najbardziej popularnym, jednak nie jest to jedyna oferowana możliwość, kombinacji jest naprawdę wiele.

Tłumacz Google zdjęcie

Wspomniana aplikacja tłumacz Google daje użytkownikowi dodatkowe możliwości. Jedną z nich jest tłumaczenie ze zdjęcia. Skanując obraz z tekstem system automatycznie tłumaczy wydrukowane słowa bez konieczności przepisywania ich. Google tłumaczenie ze zdjęcia oferuje w trybie na żywo poprzez kamerę w telefonie, ale także jako translację zrobionych wcześniej zdjęć. Tłumacz Googl w aplikacji stanowi wygodną alternatywę dla słowników online.

Dysk Google

Każdy z użytkowników posiadających konto Google automatycznie zyskuje dostęp do przestrzeni w chmurze. Google Drive umożliwia przechowywanie plików, a także daje do nich dostęp z dowolnego miejsca na ziemi. Podstawowa pojemność Dysku Google jest taka sama dla wszystkich użytkowników. Osoby pragnące uzyskać dostęp do dodatkowej przestrzeni mogą skorzystać z subskrypcji. Dysk Google jest dostępny zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i za pomocą aplikacji na komputery i urządzenia mobilne.

Dysk Google logowanie

Wpisując w wyszukiwarkę frazę mój dysk Google lub dysk Google zaloguj, użytkownik może bez większych problemów zalogować się do prywatnej przestrzeni dyskowej. Jak zalogować się do Dysku Google? Sam proces nie jest skomplikowany, konieczne jest podanie adresu mailowego Gmail, a także hasła. Dzięki zintegrowaniu usług dane logowania do Google Drive są takie same jak do poczty mailowej. Do usługi Google Dysk logowanie możliwe jest jedynie online.

Google docs

Google Docs to usługa oferowana przez Google, która umożliwia tworzenie, edytowanie i udostępnianie dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i formularzy online. Usługa ta jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich użytkowników posiadających konto Google. Dokumenty Google umożliwiają tworzenie plików w trybie online, dzięki czemu można je edytować z dowolnego miejsca za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej. Można także udostępniać Google dokumenty innym osobom i wspólnie z nimi pracować nad ich treścią. Google Docs zapisuje automatycznie wszystkie zmiany w dokumencie, dzięki czemu można łatwo wrócić do poprzedniej wersji lub przeglądać historię zmian.

Aby łatwo uzyskać dostęp utworzonych plików tekstowych, należy przejść do domeny docs.google.com. Przygotowany Google dokument może być wyeksportowany w dowolnym formacie (.docx, .pdf), jeżeli wystąpi potrzeba posiadania pliku lokalnie.

Konto Google

Konto użytkownika Google pozwala na korzystanie ze wszystkich usług i produktów Google takich jak przez wyszukiwarka Google, poczta Gmail, Dysk Google, Google Maps, YouTube i wiele innych. Aby skorzystać z tych usług, należy założyć konto Google, podając swoje dane osobowe i ustalając hasło dostępu. Po założeniu konta można korzystać z wielu usług Google za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnych. Google konto umożliwia także synchronizację danych i ustawień między różnymi urządzeniami, co pozwala na dostęp do swoich plików i informacji z dowolnego miejsca.

Jak usunąć konto Google?

Być może wystąpiła potrzeba usunięcia konta Google, jak to zrobić? Aby usunąć konto Google, należy:

 1. Zalogować się do swojego konta Google, przechodząc na stronę www.google.com i wpisując swój adres e-mail i hasło.
 2. Po zalogowaniu należy, przejść do ustawień konta, klikając w ikonę w kształcie trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu ekranu i wybierając opcję "Ustawienia".
 3. W sekcji "Zarządzanie kontem" konieczne jest wybranie opcji "Usuń swoje konto Google".

Usunięcie konta Google jest nieodwracalne i spowoduje trwałe usunięcie wszystkich danych związanych z tym kontem, takich jak pliki z Dysku Google, wiadomości e-mail z poczty Gmail, wpisy w kalendarzu i inne.

OK Google

Komenda OK Google jest aktywacyjnym poleceniem dla Asystenta Google. Asystent Google to usługa oferowana przez przedsiębiorstwo Google, która umożliwia komunikowanie się z urządzeniami za pomocą naturalnego języka i wykonywanie różnych poleceń i zadań. Asystent Google jest dostępny w wielu urządzeniach, takich jak smartfony, komputery, tablety z systemem operacyjnym Android lub z systemem Google Chrome. Można z niego korzystać, mówiąc do urządzenia lub wpisując polecenia za pomocą klawiatury. Asystent Google potrafi odpowiadać na pytania, wykonywać prostych poleceń, takich jak sprawdzenie pogody czy zestawienie trasy, a także uruchamiać aplikacje i obsługiwać różne urządzenia domowe. Jest on także w stanie rozpoznawać i reagować na konkretne sytuacje, np. przypominać o wyznaczonym terminie czy odpowiadać na pytania dotyczące planów na weekend.


Liczba wyświetleń: 338