Statki online

Statki online


Kategoria: gry online

Statki online zasady gry. Jak grać w statki online? Na czym polega gra w statki? Gra w statki na 2 osoby. Gra w statki online za darmo. Online statki gra.

Statki online

Gra w statki – co to jest?

Niezwykle popularną grą jest gra w statki. Jest to rozrywka przeznaczona wyłącznie dla dwóch osób. Aby zrealizować grę, wystarczy mieć przy sobie jedynie kartkę papieru, a także coś do pisania. Gra w statki jest bardzo łatwa. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli. 

Gra w statki online

Istnieje również gra w statki online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy gracz nie ma dla siebie żadnego przeciwnika. Gra statki online umożliwia zarówno grę z komputerem, jak i z innymi realnymi osobami. Zasady są takie same jak w przypadku tradycyjnej wersji gry. Aby zagrać w online statki, zainteresowane osoby muszą posiadać wyłącznie urządzenie z dostępem do internetu. 

Jak grać w statki online?

Ważne jest to, aby podczas gry w statki gracze usiedli naprzeciwko siebie lub byli oddaleni od przeciwnika tak, aby nie widzieli jego kartki. Celem gry jest w jak najszybszym czasie zatopienie statków przeciwnika oraz ochrona własnych. Przed rozpoczęciem gry w statki każdy uczestnik musi narysować dwie plansze, będące tej samej wielkości. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj kartka w kratkę. Wielkość planszy do gry w statki to dziesięć na dziesięć kratek. Powinny zostać one oznaczone współrzędnymi. Kolumny oznacza się literami od A do J, natomiast wiersze liczbami od 1 do 10. Po prawej stronie planszy gracz musi zaznaczyć swoje statki a po lewej stronie statki drugiego gracza. Gra w statki polega na tym, że osoba rozpoczynająca na głos wypowiada pole przeciwnika, w które celuje. W przypadku trafienia wypowiada się słowo „zatopiony”, a odwrotnie „pudło”. W sytuacji, gdy statek został zatopiony, pole trzeba zaznaczyć krzyżykiem, a gdy nie został trafiony, to pole oznacza się kropką. Jeśli przeciwnik trafi jednomasztowca, może wypowiedzieć słowa „trafiony zatopiony”. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zatopi wszystkie statki swojego wroga. Tak wygląda tradycyjna wersji gry w statki. Gra w statki online ma takie same zasady. Gra statki online dla 2 osób umożliwia również komunikowanie się ze sobą przez mikrofon. W takim przypadku zasady gry są identyczne, jak w wersji tradycyjnej tylko bez konieczności rysowania planszy. Gra statki online multiplayer jest idealną zabawą dla dzieci.

Jak powinny wyglądać statki?

Warto wiedzieć, że w grze w statki online mogą znajdować się one w pionie oraz w poziomie. Statki ze sobą stykać ani bokami, ani rogami. Do wyboru gracze mają zazwyczaj cztery jednomasztowce, trzy dwumasztowce, dwa trzymasztowce, a także jeden czteromasztowiec. Ich rozmieszczenie na planszy w grze statki online jest dobrowolne. 


Liczba wyświetleń: 285