Zwolnienie Lekarskie Online - Zwolnienie Lekarskie bez wychodzenia z domu

Zwolnienie Lekarskie Online - Zwolnienie Lekarskie bez wychodzenia z domu


Kategoria: inne

Jak uzyskać zwolnienie lekarskie online? Ile kosztuje zwolnienie lekarskie? Czy L4 online jest legalne? Jakie dane są potrzebne do zwolnienia lekarskiego?

Zwolnienie Lekarskie Online - Zwolnienie Lekarskie bez wychodzenia z domu

Co to jest zwolnienie lekarskie?

Zwolnienie Lekarskie online jest to zwolnienie lekarskie wystawione elektronicznie. Wystawić go może każdy lekarz. W celu uzyskania takiego dokumentu wymagane jest umówienie się na konsultację zdalną z lekarzem. Lekarz nas diagnozuje i w przypadku potrzeby wystawi zwolnienie lekarskie. Dokument uprawnia do otrzymania zasiłku chorobowego na okres niezdolności do pracy. 

Jak można zdobyć zwolnienie lekarskie online?

E-zwolnienie L4 można otrzymać przykładowo umawiając się na poradę lekarską przez telefon, będącą usługą Ogólnopolskiego Centrum Porad Lekarskich. Z tej usługi mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci jedynie przy wyrażeniu zgody przez opiekunów prawnych. Zaletami porady przez telefon są m.in. możliwość skorzystania w przypadku pilnej konsultacji lekarskiej, czy też uniknięcie stania w kolejkach w godzinach pracy. Żeby otrzymać L4 online, musi upłynąć tzw. czas wyczekiwania, czyli określony termin od zgłoszenia pracownika do ubezpieczyciela.

Ile kosztuje zwolnienie lekarskie?

Kwota wynosi średnio od 80 do 120 złotych, natomiast zwolnienie lekarskie online można otrzymać już od 59 złotych.

Czy L4 online jest legalne?

Uzyskanie zwolnienia lekarskiego online jest w pełni legalne

Jakie dane są potrzebne do zwolnienia lekarskiego?

Do otrzymania zwolnienia lekarskiego potrzebne :

  • imię i nazwisko pacjenta
  • adres, pod którym będzie przebywać pacjent w trakcie zwolnienia
  • numer PESEL pacjenta
  • NIP zakładu pracy

Co można omówić z psychiatrą przez teleporadę?

Teleporada umożliwia diagnozowanie przez psychiatrę zaburzeń oraz chorób. W przypadku zaobserwowania następujących objaw: przygnębienie, rozdrażnienie, unikate kontaktów towarzyskich, nagłe zmiany nastroju, bezsenność bądź też inne tego typu objawy, dobrym wyborem jest skonsultować się z psychiatrą przez internet.

Jak sprawdzić swoje zwolnienie lekarskie online?

W przypadku uzyskania zwolnienia lekarskiego online, można je podejrzeć na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych.  

Jak kupić zwolnienie lekarskie online?

Korzystając ze strony z e-zwolnieniami, należy wypełnić formularz, podając objawy oraz potrzebną liczbę dni zwolnienia lekarskiego. Następnie należy poczekać na telefon od lekarza, ktory potwierdza wystawienie L4. Najtańsze oferty takiej usługi zaczynają się od 59 zł, a średni koszt natomiast wynosi 80 zł.

Po wejściu na stronę z e-zwolnieniami wypełniają formularz, podając objawy oraz żądaną liczbę dni zwolnienia lekarskiego. Następnie czekają na telefon od lekarza, który potwierdza wystawienie L4 oraz przekazuje wytyczne.


Liczba wyświetleń: 214