ALAB wyniki online

ALAB wyniki online


Kategoria: inne

ALAB wyniki online, ALAB wyniki bez logowania. Jak pobrać wyniki badań? Jak przygotować się na badania? Jak długo czeka się na wyniki badań ALAB?

ALAB wyniki online

Wyniki online – ALAB

ALAB to ogólnopolska sieć nowoczesnych medycznych laboratoriów diagnostycznych. Należy do części europejskiej sieci laboratoriów Limbach z główną siedzibą w Heidelbergu. ALAB zajmuje się różnego rodzaju badaniami. Należą do nich między innymi badania podstawowe, zakresie hematologii, koagulologii, analityki ogólnej z parazytologią, biochemii klinicznej, serologii grup krwi, mikrobiologii z mykologią, a także diagnostyki prątka gruźlicy. Wyniki badań pacjenci mogą teraz sprawdzić online. W celu odebrania wyników badań ALAB online należy wejść na główną stronę internetową. Następnie trzeba wybrać zakładkę o nazwie “ wyniki online”. Kolejnym krokiem jest wpisanie odpowiedniego miasta, numeru PESEL oraz kodu kreskowego, który został podany po zrealizowaniu badania. Aby pobrać ze strony ALAB wyniki online, koniecznością jest zatwierdzenie danych, a następnie wybranie opcji “ pobierz wyniki”.

Jak długo czeka się na wyniki badań ALAB?

Czas oczekiwania na wyniki badań w głównej mierze zależny jest od placówki, a także od rodzaju badania. Warto wiedzieć, że informacje o orientacyjnym czasie oczekiwania na wynik są dostępne przy opisie badania. W większości przypadków wyniki badań ALAB online pojawiają się jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu pacjenci mają szansę szybkiego reagowania w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości. 

Informacje o przygotowaniu się na badania krwi

Pacjenci, którzy chcą przeprowadzić w ALAB badanie krwi, powinni zastosować się do obowiązkowych zasad przed jego wykonaniem. Warto pamiętać, aby dzień przed realizacją badania morfologii krwi zrezygnować z obfitej kolacji. Ostatni posiłek musi zostać spożyty co najmniej osiem godzin przed badaniem. Rano istnieje możliwość wypicia niewielkiej ilości niegazowanej wody. Bezpośrednio przed badaniem zakazane jest palenie wyrobów tytoniowych. We wcześniejszym dniu dobrze będzie zrezygnować również z wszelkiego wysiłku fizycznego. Rezygnacja z alkoholu przed wykonaniem w ALAB badania krwi powinno trwać około od dwóch do trzech dni.


Liczba wyświetleń: 217