Punkty karne online CEPiK

Punkty karne online CEPiK


Kategoria: inne

Jak sprawdzić punkty karne online oraz kurs redukujący punkty karne online. Jak sprawdzić punkty karne aplikacja. Jak dodać punkty karne do mObywatel?

Punkty karne online CEPiK

Punkty karne online CEPiK

Łamanie przepisów ruchu drogowego nie tylko wiąże się z otrzymaniem mandatu, ale również z określoną liczbą punktów karnych. Po otrzymaniu kilku mandatów w krótkim czasie warto skontrolować ilość tych punktów. Częstym pytaniem jest, czy da się sprawdzić ilość punktów karnych w internecie. Chcąc sprawdzić punkty karne online, potrzebny jest dostęp to systemu CEPiK2.0. Jest to system, za pomocą którego można otrzymać dostęp do aktualnych danych dotyczących ewidencji kierowców.

Jak sprawdzić punkty karne online

Sposób jak sprawdzić punkty karne w internecie jest bardzo prosty, intuicyjny i zajmuje dosłownie kilka minut. W pierwszej kolejności należy wejść na stronę obywatel.gov.pl i przejść do zakładki "Kierowcy i pojazdy". Następnie należy skorzystać z opcji  "sprawdź punkty karne online". Wymagane będzie zalogowanie się i potwierdzenie profilu zaufanego. jest jedyny sposób, który jest w stanie uwierzytelnić  tożsamość interesanta. Po otrzymaniu wniosku konieczna jest autoryzacja, klikając "Podpisz profilem zaufanym". Decyzję należy potwierdzić, wybierając opcję "Autoryzuj i podpisz dokument", a następnie podać jednorazowy kod dostępu.

Kurs redukujący punkty karne online

Wiedząc jak sprawdzić punkty karne online, warto zadbać o to, żeby te punkty zredukować. Na taki kurs można zapisać się stacjonarnie lub online. W zależności od formy kursu cena waha się miedzy 350-700 zł i trwa on 6 godzin. Warunkiem uczestnictwa w tym szkoleniu jest posiadanie prawa jazdy dłużej niż rok, suma punktów ostatecznych i podlegających nie może przekraczać 24 przed rozpoczęciem szkolenia. Na samo szkolenie nie można zapisać się częściej niż raz na 6 miesięcy. Wymaganymi dokumentami są prawo jazdy, dowód uiszczenia opłaty oraz czytelnie wypełniony wniosek o udziale w kursie.

Warto wiedzieć, że szkolenia redukujące ilość punktów karnych są organizowane jedynie do października 2022 roku. Z tego względu wolne miejsca na kursy pozwalające redukować punkty karne online cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kierowców.

Jak sprawdzić punkty karne aplikacja

Aplikacja podobnie jak strona internetowa korzysta z systemu CEPiK 2.0 odpowiada na pytanie jak sprawdzić punkty karne online. W przypadku aplikacji mObywatel również potrzebny jest dostęp do profilu zaufanego. Aby uzyskać informacje odnośnie punktów karnych, niezbędne jest uruchomienie "Licznika punktów karnych" w aplikacji. By móc go uruchomić, usługi takie jak mObywatel i mPrawo jazdy muszą być aktywne. 


Liczba wyświetleń: 656
Jak sprawdzić punkty karne w internecie?

Można to zrobić w prosty sposób, logując się na stronie obywatel.gov.pl, a następnie wybierając odpowiednią zakładkę sprawdzić stan swoich punktów. Sprawdzanie punktów karnych online jest możliwe równie na urządzeniach mobilnych poprzez aplikacje lub z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych.

Czy da się sprawdzić ilość punktów karnych?

Oczywiście sprawdzenie ilości punktów karnych, jest możliwe. Takie udogodnienie gwarantuje system CEPiK 2.0, który aktualizuje ewidencje kierowców. W razie wątpliwości należy zaczekać jeden dzień, ponieważ baza aktualizuje się raz na dobę lub udać się na najbliższą komendę policji.

Jak sprawdzić punkty karne aplikacja?

Chcąc sprawdzić ilość punktów karnych online potrzebna jest aplikacja mObywatel.  Zawiera ona odwzorowanie najważniejszych dokumentów, które mogą potwierdzić tożsamość użytkownika. Schemat wygląda identycznie jak na stronie internetowej, również wymagany jest profil zaufany.

Jak dodać punkty karne do mObywatel?

Aby dodać punkty karne do aplikacji mObywatel, należy uruchomić "Licznik punktów karnych". Żeby uruchomić tę funkcję, wymagany jest ważny certyfikat dla dokumentu mObywatel (usługi mObywatel i mPrawo jazdy muszą być aktywne).