teatr online

teatr online


Kategoria: inne

Teatr online - jak oglądać spektakle online za darmo. Jak zakupić bilet na spektakl online. Jak oglądać spektakl online? Bilety teatralne na spektakle online.

teatr online

Spektakle teatralne online

W dobie pandemii oraz panującego powszechnie dystansu społecznego teatr przeniósł część swoich występów do internetu oferując spektakle na żywo w postaci online. Bilety sprzedawane na spektakle online są możliwe od zakupu po znacznie obniżonych cenach dzięki czemu budżet domowy nie zostanie nadszarpnięty w tak dużym stopniu jak w przypadku biletów tradycyjnych. W celu oglądania spektaklu tradycyjnego cała rodzina musi wykupić bilety, gdzie w przypadku spektaklu online cena pojedynczego biletu jest znacznie mniejsza oraz wymagane jest wykupienie tylko jednego biletu przez daną rodzinę. Spektakle oferowane przez teatr online przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych pokrywając wszelkie gatunki takie jak komedie czy tragedie.

Jak zakupić bilet na spektakl online?

W celu wykipienia możliwości oglądania spektaklu online zainteresowane osoby powinny skorzystać ze strony internetowej oferującej możliwość sprzedaży biletów online na takie wydarzenia jakimi są spektakle online. 
Przykładowe portale oferujące sprzedaż biletów online:

  • ochteatr.com.pl
  • ewejsciowki.pl
  • e-teatr.pl

Bilety te upoważniają osoby do oglądania spektaklu teatralnego poprzez system VOD. W cenach wąchających się pomiędzy 5zł a 20zł w zależności od długości spektaklu czy gwiazd odgrywających rolę w danym spektaklu.

Darmowe spektakle online

Niektóre spektakle online dostępne są dla każdego za darmo. Spektakle te udostępniane są poprzez odpowiednie witryny internetowe oferujące możliwość oglądania danego video poprzez dużą liczbę ludzi. 
Portalami oferującymi oglądanie darmowych spektakli online są:

  • Ninateka
  • Teatr telewizji TVP
  • Iteatr
  • VOD Teatr Wielki
  • The Shows Must Go On
  • Shakespeare's Globe
  • National Theatre at Home

Teatr telewizji TVP jest to portal zawierających wiele nagrań spektakli zarówno tych granych w niedalekiej przeszłości jak i nagrań archiwalnych. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z biblioteki udostępnianej przez Teatr telewizji TVP poprzez portal online dostępny pod adresem vod.tvp.pl w zakładce teatr. Część ze spektakli udostępniona jest za darmo dla każdego użytkownika portalu, a część z nich będzie wymagała opłacenia niewielkiej sumy przeznaczonej na opłatę subskrypcji telewizji online. Jednorazowa opłata pozwala na oglądanie dowolnej liczby spektakli online przez cały miesiąc.


Liczba wyświetleń: 243