Sudoku Online

Sudoku Online


Kategoria: gry online

Sudoku online, darmowe rozwiązywanie diagramów sudoku. Różne poziomy trudności Sudoku. Sudoku jak zacząć. Sudoku zasady rozgrywki. Sudoku online rankingu online

Sudoku Online

Sudoku online

Sudoku jest to gra logiczna polegająca na odpowiednim uzupełnianiu wolnych pól znajdujących się na planszy składającej się z siatki 9x9.

Czym jest Sudoku?

Na pierwszy rzut oka zasady rozwiązywania Sudoku mogą wydawać się bardzo trudne, lecz jest to tylko pierwsze wrażenie, po rozwiązaniu kilku prostszych diagramów grający nabywa wprawę pozwalającą zapamiętać wszelkie zasady panujące podczas gry. Gdy grającemu uda się już nabyć wprawę w rozwiązywaniu prostych diagramów Sudoku może on zmienić poziom gry na znacznie trudniejszy gdzie wymagane będzie większe skupienie od grającego.

Sudoku – zasady gry

Zasady gry w Sudoku są bardzo proste, w celu uzupełnienia diagramu osoba grająca ma na celu uzupełnienie go w taki sposób:

  • Aby każdy z pogrubionych kwadratów 3x3 zawierał po jednej cyfrze od 1 do 9,
  • Dodatkowo cyfry te nie mogą się powtarzać w żadnym wierszu, kolumnie czy mniejszym kwadracie 3x3

Początkowe liczby wpisane są w diagram narzucając w pewien sposób rozwiązanie, na podstawie uzupełnionych wcześniej liczb gracz Sudoku decyduje, które następnie pole może uzupełnić, albo jakie liczby mogą okazać się odpowiednie do danego pola. Rozwiązywanie polega na ciągłym eliminowaniu większej możliwości wpisania cyfr do danego pola, aż do otrzymania tylko 1 pasującej opcji.

Sudoku online – jak grać za darmo

W celu rozpoczęcia swojej przygody z Sudoku online zainteresowana osoba powinna wyszukać w wyszukiwarce frazy Sudoku online oraz wybrać jedną z pierwszych witryn podpowiadanych przez wyszukiwarkę. Początkowo nie będzie to stanowić żadnej różnicy dla grającego, ale w miarę nabierania wprawy w rozwiązywaniu Sudoku online gracz będzie znajdywał swoje ulubione portale oferujące ten sposób rozrywki. Różnice pomiędzy witrynami są marginalne, zazwyczaj jest to różnica polegająca na wyglądzie czy sposobie uzupełniania liczb w diagramie. Niektóre witryny online umożliwiają również wskazówki czy podświetlają odpowiednie liczby w trakcie gry w celu ułatwienia gry.
Do polecanych portali oferujących Sudoku online można zaliczyć:

  • sudoku.com
  • sudokuonline.eu

Oba te portale oferują możliwość gry w języku polskim oraz dodatkowo pozwalają na wybór poziomu trudności.
Głównymi poziomami w Sudoku online są:

  • Łatwe
  • Średnie
  • Trudne
  • Ekspercie
  • Diabelskie

Nazwy te mogą marginalnie różnić się pomiędzy różnymi witrynami oferującymi możliwość gry w Sudoku online, lecz 5 stopniowa skala trudności wydaje się standardem oferowanym przez większość portali zawierających sudoku online.

Dodatkowo witryny te oferują rankingi sudoku online pozwalające na sprawdzenie w jakim czasie udało się poprawnie rozwiązać dany układ cyfr. Na podstawie czasu rozwiązania określane są wyniki, które następnie służą do stworzenia rankingów.

Osoby poszukujące dodatkowych wyzwań podczas rozwiązywania Suduku online mogą zagrać w tryb zwany „codzienne wyzwanie”, polega to na tym, że dany układ udostępniany jest dla danego gracza tylko raz danego dnia, który to każdy z graczy otrzymuje taki sam, następnie mierzony jest czas rozwiązywania układu i na jego podstawie tworzony jest ranking.


Liczba wyświetleń: 195