Kamery Kasprowy Wierch

Kamery Kasprowy Wierch


Kategoria: inne

Kamery online Kasprowy Wierch. Kasprowy Wierch podgląd pogody na żywo. Kasprowy Wierch kolejki na żywo. Kasprowy Wierch kolejka linowa. Kasprowy Wierch panorama.

Kamery Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch jest to jeden z najpopularniejszych szczytów Tatr. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim swojej kolejce linowej, dzięki czemu turyści mogą podziwiać malownicze widoki rozciągające się ze szczytu góry bez konieczności ponoszenie wysiłku fizycznego związanego z samą wspinaczką górską. Z jego szczytu rozciąga się malowniczy oraz zapierający dech widok na Tatry zachodnie. 

Kasprowy Wierch jest jednym z najbardziej znanych szczytów Polskich Tatr, a na jego szczycie umiejscowiona została stacja meteorologiczna służąca do tworzenia prognoz pogody.

Kasprowy Wierch kamery na żywo

Osoby, które aktualnie nie są w stanie zdobyć szczytu Kasprowego Wierchu, a są zainteresowane możliwością podziwiania widoku z jego szczytu mogą skorzystać z wielu kamer umiejscowionych na szczycie Kasprowego Wierchu. Kamery te pozwalają na oglądanie panoramy ze szczytu w godzinach normalnie nie dostępnych dla zwykłych turystów. Zainteresowane osoby mogą podziwiać zarówno wschody jak i zachody słońca bez konieczności zdobywania szczytu po ciemku, co pozwala ograniczyć zbędne ryzyko takiego wyczynu. Kamery online dostępne są poprzez witrynę internetową www.pkl.pl.

Kolejnym zastosowaniem kamer znajdujących się na szczycie jak również u podnóża góry pozwala na zapoznanie się z potencjalną liczbą turystów na szlaku, czy znajdujących się kolejek do kolejki linowej. W celu uniknięcia konieczności oczekiwania do kasy zainteresowane osoby mogą zakupić bilet na kolejkę linową online. Pozwala to znacznie skrócić czas oczekiwania w kolejce transportującej na szczyt.

Kamery również sprawują bardzo ważną informację dla turystów planujących zdobyć szczyt pieszo. Pozwalają one monitorować na bieżąco pogodę na szczycie, dzięki czemu umożliwiają one odpowiednie przygotowanie się do warunków pogodowych panujących na szczycie.

Dla zainteresowanych skorzystaniem z kamer online umiejscowionych w okolicach Kasprowego Wierchu zostały umiejscowione kamery umożliwiające obserwację poniżej wymienionych miejsc.

  • Kamera na Tatry Zachodnie
  • Kamera Kasprowy Wierch Panorama
  • Kamera Kasprowy Wierch kolejka linowa
  • Kamera Kasprowy Wierch Hala Gąsienicowa
  • Kamera ze szczytu Kasprowy Wierch

Ciekawą opcją udostępnianą poprzez nagrania archiwalne są tak zwane „time lapsy”, są to nagrania z całego dnia wielokrotnie przyśpieszone pokazujące w kilka minut zmieniającą się pogodę na okolicznych szczytach.  


Liczba wyświetleń: 228