Dyktanda online

Dyktanda online


Kategoria: inne

Dlaczego warto rozwiązywać dyktanda. Dyktanda dla dzieci oraz dorosłych. Rozwiązywanie dyktand online. Dyktanda do druku. Dyktanda dla klas 4, 5, 6, 7.0

Dyktanda online

Dyktanda – po co się je rozwiązuje?

Dyktanda to bardzo ważny element rozwoju każdej osoby, dyktanda pozwalają na zapoznanie się w praktyce z wykorzystaniem zasad pisowni danych wyrazów. Dyktanda również pozwalają na sprawdzenie swojej wiedzy w zakresie poprawnego pisania. Pozwala to zarówno dzieciom jak i dorosłym uczyć się poprawnej pisowni ciągle rozwijającego się języka. Oprócz rozwoju umiejętności poprawnego pisania dyktanda pozwalają na poszerzanie zasobu słownictwa czy też zapoznanie się z sposobem prawidłowej konstrukcji zdań.

Jak zachęcić dziecko do pisania dyktand?

Dzieci często nie lubią pisać dyktand, traktując je jako przykry obowiązek niż jako coś przyjemnego dlatego też rodzice poszukują sposobów jak mogą oni zachęcić dzieci do rozwoju swoich umiejętności językowych. Sposobów jest kilka, rodzice mogą posiłkować się interaktywnymi dyktandami online, które pozwalają dzieciom rozwiązywać dyktanda przed komputerem jednocześnie rywalizując z rówieśnikami, a ich wyniki zapisywane będą w postaci tabeli wyników przedstawiających ilość popełnionych błędów jak również czas rozwiązywania poszczególnych zadań.

Dyktanda do druku

Dyktanda do druku pozwalają na wdrożenie dziecka do pisania dyktand, rodzice mogą wraz z dzieckiem wybrać interesujące je temat, co znacznie poprawi odbiór dyktanda poprzez pociechę. Strona dyktanda.online umożliwia pobieranie dyktand dopasowanych tematycznie oraz poziomem do odpowiedniego wieku dziecka. Dyktanda oferowane przez tą stronę przeznaczone są dla dzieci z klas 3, 4, 5, 6, 7. Oraz skonstruowane są w taki sposób aby sprawdzały tylko niektóre reguły pisowni przykładowo dyktando „Na Wojtusiowym podwórku” sprawdza umiejętność pisowni wyrazów zawierających „u/ó”.

Rozwiązywanie dyktand online możliwe jest również na stronie internetowej dyktanda.online, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spróbować swoich sił w rozwiązywaniu wyzwań ortograficznych uzupełniając brakujące litery w danych słowach.
 


Liczba wyświetleń: 318