Skaner antywirusowy online

Skaner antywirusowy online


Kategoria: inne

Antywirus online. Jak przeskanować komputer online? Najlepsze antywirusy online. Antywirus online do skanowania komputera. Najlepszy antywirus online.

Skaner antywirusowy online

Wirusy komputerowe

Wirusy to złośliwe oprogramowanie, które stara się zdobyć poufne informacje o użytkowniku korzystającym z komputera, dlatego tak ważne jest stosowanie antywirusów, które są w stanie większość z nich wykryć oraz wyeliminować z komputera zanim zdążą narobić szkód.

Programy antywirusowe online

Poniżej znajduje się lista najlepszych oraz najpopularniejszych programów antywirusowych dostępnych dla każdego za darmo.

Virus Total

Najpopularniejszym narzędziem służącym to skanowania pojedynczych plików czy też witryn internetowych pod kontem szkodliwego oprogramowania jest witryna virustotal.com. Narzędzie to umożliwia udostępnienie pliku na stronę internetową, gdzie dany plik zostanie przeskanowany przez wiele antywirusów tworząc dokładny raport ze skanowania poszczególnym programem antywirusowym. Wykorzystanie wielu skanerów dla tego samego pliku pozwala wyeliminować przypadki gdzie dany wirus został pominięty przez dane oprogramowanie antywirusowe. W podobny sposób przebiega skanowanie witryn internetowych po podaniu zaledwie samego linku do strony internetowej.

f-secure

W celu przeskanowania całej zawartości komputera, a nie pojedynczych plików narzędzie dostępne do pobrania z witryny internetowej f-secure.com będzie znacznie wygodniejszym sposobem, wystarczy pobrać niewielki plik ze strony internetowej producenta oprogramowania, a następnie uruchomić skanowanie komputera.

Mks vir

Kolejnym narzędziem umożliwiającym skanowanie komputera w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania jest program udostępniony na stronie internetowej mks-vir.pl. Oprogramowanie to sprawdza pliki znajdujące się na komputerze przy pomocy zasobów chmury skanującej, przez co skanowanie komputera jest znacznie szybsze, ponieważ nie zużywa to mocy obliczeniowej komputera osobistego, a znacznie większe zasoby dostępne w chmurze. 
Dostawca oprogramowania przypomina, że skanery online nie oferują ochrony systemu operacyjnego na bieżąco, a jedynie służą do wykrywania już wcześniej znajdującego się złośliwego oprogramowania na komputerze.
 


Liczba wyświetleń: 297