Gra w tysiąca online

Gra w tysiąca online


Kategoria: gry online

Na czym polega gra w tysiąca online? Jak grać w tysiąca online? Gra w tysiąca online za darmo. Dodatkowe zasady gry w tysiąca online. Tysiąc online meldunki.

Gra w tysiąca online

Gra w tysiąca online za darmo

Należy pamiętać, że gra w tysiąca online za darmo wymaga przede wszystkim taktycznego myślenia oraz zdolności kalkulacji. Gra w tysiąca online to jedna z najpopularniejszych rozgrywek karcianych przez internet. Jej zasady są identyczne jak w tradycyjnej grze w tysiąca. 

Dla początkujących osób zasady gry w tysiąca online mogą wydawać się dość skomplikowane. Talia składa się z dwudziestu czterech kart. Podczas tej gry, wygrywa uczestnik, który jako pierwszy zdobędzie tysiąc punktów. Każda karta jest inaczej punktowana. As to jedenaście punktów, dziesiątka to dziesięć punktów, król to cztery punkty, dama to trzy punkty, walet to dwa punkty a dziewiątka to zero punktów. 

Gra w tysiąca online

Bardzo ważną kwestią w grze w tysiąca online to tak zwane meldunki. Są to dwie karty tego samego koloru, a dokładnie król i dama. Aby zameldować, należy wyłożyć niższą kartę, czyli damę. Dzięki meldunkowi dany kolor bije wszystkie pozostałe kolory do czasu pojawienia się kolejnego meldunku. Meldunek pik to czterdzieści punktów, meldunek trefl to sześćdziesiąt punktów, meldunek karo to osiemdziesiąt punktów, natomiast meldunek kier jest najwyższy punktowo, czyli daje sto punktów. 

Jak grać w tysiąca online?

Grę w tysiąca online można podzielić na kilka etapów. Na początku występuje rozdanie kart. Później odbywa się licytacje. Gracze sprawdzają ile punktów mogą zdobyć z posiadanych kart wraz z meldunkami. Zazwyczaj szacowanie punktów to najtrudniejszy etap w grze w tysiąca online

Kolejnym krokiem w grze tysiąc online jest wybranie musika. Za każdego asa znajdującego się w musiku można przypisać sobie pięćdziesiąt punktów. 

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę gry w tysiąca online to gracz wykłada kartę a pozostali dorzucają po jednej w kolorze pierwszej karty, przebijając ją wyższą karta. Następnie odbywa się podliczenie punktów. Wyniki muszą być zaokrąglane do pełnych dziesiątek. 

Gra w tysiąca online – dodatkowe zasady 

Dodatkową zasadą w grze w tysiąca online jest tak zwana bomba. Umożliwia ona graczowi, który wygrał licytację, na wycofanie się z rozdania bez odpisania punktów. Po użyciu bomby należy oddać nieugrane punkty pozostałym graczom.


Liczba wyświetleń: 349