Spowiedź online

Spowiedź online


Kategoria: msza online

Spowiedź online - czy jest możliwa? Spowiedź online uwaga na oszustów! Spowiedź online, a myśl Kościoła Katolickiego. Jak działa spowiedź online.

Spowiedź online

Spowiedź online

Spowiedź online jest to próba wyłudzenia pieniędzy przez internetowych oszustów. Witryny internetowe oferujące spowiedź online to strony, które wymagają podania od wiernego popełnionych grzechów. W praktyce nie ma znaczenia jaką treść wpisze tam wierny, każdorazowo zostanie on przeniesiony do strony informującej o konieczności wpłaty na rzecz jednego z najbardziej rozpoznawalnych programów telewizyjnych czy stacji radiowych.

Czy spowiedź online ma taką samą moc jak ta w kościele?

Absolutnie nie! Spowiedź w kościele przeprowadzana jest przez odpowiednego namiestnika kościoła, który posiada odpowiednie uprawnienia do udzielania rozgrzeszenia oraz pokuty. Spowiedź online jest to projekt prawdopodobnie młodej osoby starającej się nadciągnąć nieświadomych ludzi na możliwość spowiedzi online. Dlatego też nie należy wpłacać jakiejkolwiek kwoty widocznej jako pokuta, jest to zwykłe oszustwo.

Jak wygląda spowiedź online?

Spowiedź online jest oferowana w formie prostego formularza internetowego, osoba może wpisać w pola dowolne wartości, nie będą one miały wpływu na wynik końcowy. Po uzupełnieniu formularza osoba taka może go przesłać, a następnie zobaczyć zabawną animację sugerującą rzekomo „łączenie z Bogiem”, jest to oczywiście oszustwo i nic takiego nie następuje. Po chwili pojawi się komunikat informujący o konieczności dokonania wpłaty jako pokuty. Niezależnie czy dana osoba dokona takowej wpłaty czy też nie, pokuta w świetle prawa kościelnego nie będzie ważna. 
 


Liczba wyświetleń: 164