Psychoterapeuta online

Psychoterapeuta online


Kategoria: recepta online

Psychoterapeuta a psycholog - różnice. Jak umówić się na sesję z psychoterapeutą online? Jak wybrać psychoterapeutę? Psychoterapeuci opinie online.

Psychoterapeuta online

Psychoterapeuta

Psychoterapeuta a Psycholog to pojęcia o podobnej nazwie oraz funkcji, lecz posiadają pewne różnicę. Psychoterapeuci posiadają zazwyczaj znacznie większą wiedzę od psychologów ponieważ w przeciwieństwie do nich po ukończeniu studiów muszą dodatkowo ukończyć 4 letnie studium w szkole psychoterapii. Dopiero po ukończeniu studium psychoterapeuta może ubiegać się o ten tytuł poprzez innego psychoterapeutę posiadającego odpowiedni certyfikat upoważniający go do przyznania tytułu psychoterapeuty. Główną różnicą pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą jest dodatkowe wykształcenie oraz możliwość wykonywania przez psychoterapeutę psychoterapii, do której psycholog nie jest upoważniony. Psycholog w głównej mierze odpowiada za diagnozowanie zaburzeń, które następnie psychoterapeuta poprzez odpowiednio dobraną terapię stara się wyleczyć.

Psychoterapeuta online

W dobie globalnej pandemii coraz więcej osób odczuwa problemy z zdrowiem psychicznym związane z ciągłym odosobnieniem, dlatego osoby takie szukają pomocy u psychoterapeutów online. Psychoterapeuci umożliwiają pacjentom możliwość skorzystania z sesji online. Sesja taka przebiega podobnie do zwykłej sesji u psychoterapeuty z wyjątkiem takim, że prowadzona jest przez internet. Terapia prowadzona przez internet może okazać się dla wielu pacjentów znacznie wygodniejszym sposobem ponieważ nie będą oni zmuszeni do wychodzenia z domu czy czekania w korkach. Sesja z psychoterapeutą online możliwa jest w dogodnym dla pacjenta terminie, który może on swobodnie dopasować do swojego trybu życia czy obowiązków.
Kolejną zaletą spotkań z psychoterapeutą online jest możliwość zachowania anonimowości oraz uniknięcia przypadkowych spotkań znajomych osób przy gabinecie. Pozwala to zachować znacznie większy komfort psychiczny pacjentów obawiających się przypadkowego spotkania znajomej osoby.

Jak wybrać psychoterapeutę online?

Najlepszym sposobem wyboru psychoterapeuty online będzie zapoznanie się z opiniami o danym lekarzu dostępnych online. W internecie można znaleźć opinię na temat prawie każdego lekarza, co znacznie pomaga wybrać odpowiedniego lekarza, który jest w stanie pomóc danej osobie. Przykładowo portalem online zbierającym opinię na temat lekarzy jest portal znanylekarz.pl gdzie dostępne jest wiele opinii na temat danego specjalisty, oraz możliwość rejestracji online na wybraną przez pacjenta godzinę. Dodatkowo portal ten umożliwia zapoznanie się z opisem udostępnianym przez danego specjalistę w celu zapoznania się z metodą działania czy też specjalnością danego lekarza.


Liczba wyświetleń: 313