Recepta online

Recepta online


Kategoria: recepta online

Recepta online - e-recepta, jak otrzymać? Recepta online cena. Co to jest e-recepta? Jak działa recepta online. Kto może skorzystać z recepty online?

Recepta online

Recepta online

Pacjenci, którzy długotrwale przyjmują dany lek mogą skorzystać z e-recepty, dzięki której po wykonaniu konsultacji online z lekarzem mogą oni otrzymać receptę na dalsze leczenie tym samym lekiem lub też otrzymać e-receptę na lek o podobnym działaniu posiadający inną substancję aktywną, która może wykazać lepsze skutki podczas leczenia. E-recepty honorowane są przez wszystkie apteki na terenie Polski.

Jak uzyskać receptę online

W celu uzyskania recepty online pacjent powinien udać się na stronę internetową oferującą możliwość otrzymania e-recepty. Przykładowo portale takie jak:

  • pewna-recepta.pl
  • e-recepta.net
  • receptomat.online

Umożliwiają pacjentom otrzymanie recepty online. W celu uzyskania recepty w sposób online pacjenci muszą potwierdzić swoją tożsamość oraz uzupełnić formularz zgłoszeniowy, w którym opiszą do jakich zastosowań potrzebny jest im dany lek. Następnie po uzupełnieniu formularza pacjent zostanie połączony z lekarzem, który może zadać dodatkowe pytania związane z przebiegiem choroby jak również wystawić receptę. Pacjent po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzyma e-receptę sms-em lub też na skrzynkę pocztową. Cała procedura związana z receptą online nie przekracza 20 min. Czas uzyskania e-recepty jest znacznie którzy niż udanie się do lekarza osobiście, oraz czekanie w kolejce na swoją kolej. Poprzez portal receptomat pacjenci mogą wybrać lek, na który potrzebują recepty, lub też mogą porozmawiać ze specjalistą, który pomoże dopasować lek do danych objawów czy choroby.

Recepta online cena

Ceny konsultacji z lekarzem wystawiającym e-recepty wąchają się w okolicach 60zł w zależności od portalu na którym pacjent składa zamówienie. Ceny e-recepty zależą również od posiadanych zniżek w danych placówkach. Przykładowo portal online receptomat udostępnia pacjentom 30% zniżkę podczas wystawiania e-recepty. Inne portale również oferują kody rabatowe na e-recepty oraz programy lojalnościowe dla stałych klientów. Lekarz ten może przedłużyć obecną receptę jak również przepisać leki doraźne. 


Liczba wyświetleń: 152