Scratch online

Scratch online


Kategoria: usługi online

Scratch online za darmo przez internet. Jak działa oraz na czym polega Scratch online? Jak Scratch online uczy dzieci? Czy warto korzystać ze Scratcha online?

Scratch online

Co to jest Scratch online?

Scratch online jest interpretowanym wizualnym językiem oprogramowania. Został on zaprojektowany przez pomysłodawcę zabawek Lego MindStorms. Scratch online rozwijany jest przez mały zespół, który pracuje w Lifelong Kindergarten Group w MT Media Lab. Jest edukacyjnym językiem obiektowym, który został stworzony w celu uczenia dzieci oraz młodzieży w wieki od trzech lat. Scratch online uczy dzieci podstaw oprogramowania, a także uruchamiania programów w tym języku. Warto wiedzieć, że Scratch online umożliwia tworzenie interaktywnych animacji, historyjek oraz gier i muzyki. Programowanie głównie odbywa się w wizualny sposób.

Czy Scratch online jest za darmo?

Na pytanie, „czy Scratch online jest za darmo?”, odpowiedź brzmi TAK. Program Scratch online jest całkowicie bezpłatny. Scratch online jest również serwisem społecznościowym, który umożliwia umieszczanie własnych projektów, a także oglądanie oraz pobieranie projektów, które zostały utworzone przez innych użytkowników.

Jak wysłać coś ze Scratcha online?

Niektórzy użytkownicy zastanawiają się jak wysłać coś ze Scratcha online. W celu udostępnienia projektu ze swojego konta należy dokonać jego aktywacji. Aby udostępnić swój projekt, na początku, koniecznie trzeba zalogować się na swoje konto oraz wybrać zakładkę „moje rzeczy”. Kolejnym krokiem jest kliknięcie projektu, który ma zostać udostępniony. Następnie trzeba wybrać pomarańczowy przycisk, którym jest „udostępnij”, oraz „kopiuj link”. W nowym oknie należy wybrać opcję „skopiuj link”. Ostatnim krokiem jest wklejenie skopiowanego linku na przykład do wiadomości mailowy oraz czatu i przesłanie do adresata.

Dlaczego warto korzystać ze Scratcha online?

Człowiek zazwyczaj najchętniej przyswaja różną wiedzę wtedy, kiedy czynności, które są wykonywane, sprawiają mu duża przyjemność. Dlaczego warto korzystać ze Scratcha online? Dzięki jego wykorzystaniu uczniowie oraz dzieci uczą się poprzez świetną zabawę. Scratch online uczy kreatywnego myślenia, a także precyzyjnego wyrażania swoich emocji. Uczy również wyciągania wniosków oraz uczenia się na własnych błędach. Każdy rodzic powinien mieć to narzędzie, ponieważ będzie mógł spędzić czas z dzieckiem bardzo kreatywnie.


Liczba wyświetleń: 412