Sprawdzenie OC online

Sprawdzenie OC online


Kategoria: inne

Porównywarki OC, AC, NW, Assistance online. Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC? Co to jest ubezpieczenie OC? Czy OC jest obowiązkowe?

Sprawdzenie OC online

Co to jest ubezpieczenie OC?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC musi posiadać każdy pojazd poruszający się po drogach publicznych. Ubezpieczenie to można zaobserwować w praktyce, gdy dany kierowca spowoduje uszkodzenie pojazdu innego kierującego. Wtedy część kosztów naprawy pokrywana jest z ubezpieczenie OC kierowcy, który spowodował dane uszkodzenie. Jest ono wypłacane pod pewnymi warunkami zgodnymi z tymi zawartymi z ubezpieczycielem w momencie podpisywania umowy. Przykładowo ubezpieczenie OC nie pokryje kosztów spowodowanych przez pijanego kierowcę. Ubezpieczenie OC nie chroni posiadacza pojazdu, ale zapewnia ochronę innym użytkownikom.

Porównywarki OC

W internecie dostępnych jest wiele porównywark ubezpieczeniowych oferujących możliwość wyliczenia składki ubezpieczenia dla danego kierowcy oraz jego pojazdu. Koszt składki ubezpieczenia zależny jest od stażu oraz wieku kierowcy jak również ilości poprzednich szkód spowodowanych przez niego. Dla kierowców nie stwarzających szkód przewidziane są odpowiednie zniżki składek ubezpieczeniowych. Oprócz kierowcy ważny jest również pojazd który dany kierowca chce ubezpieczyć, w tym przypadku najczęściej branym pod uwagę czynnikiem jest pojemność silnika danego pojazdu, a co za tym idzie również moc generowana przez daną jednostkę napędową. Większa pojemność silnika będzie oznaczała większą moc pojazdu, co będzie posiadało bezpośrednie przełożenie na koszt składki ubezpieczeniowej.

Porównywarki te umożliwiają obliczenie online składek ubezpieczeń OC oraz pomagają wybrać ubezpieczyciela dostarczającego dany pakiet ubezpieczenia (zarówno podstawowego OC jak również AC oraz assistance) w jak najkorzystniejszej dla kierowcy cenie.
Dostępne porównywarki OC

  • Rankomat.pl
  • Mubi.pl

Mubi jest to stosunkowo nowa porównywarka ubezpieczeń, o której wiele osób mogło nie słyszeć. Porównywarka ta umożliwia obliczenie składki ubezpieczenia dla każdego kierowcy oraz pojazdu oferując w swojej ofercie wiele firm ubezpieczeniowych. Ponadto porównywarka ta oferuje swoim klientom liczne programy lojalnościowe, oferując zniżki na ubezpieczenie OC czy również gotówkę za polecenie serwisu nowemu użytkownikowi. Mubi obecnie oferuje jedne z najtańszych ubezpieczeń OC.
 


Liczba wyświetleń: 197