Kalkulator promili online

Kalkulator promili online


Kategoria: inne

Kalkulator promili online - czy mogę już prowadzić? Po jakim czasie od spożycia można prowadzić? Gdzie znaleźć kalkulator promili online. Wirtualny alkomat.

Kalkulator promili online

Kalkulator Promili

Kalkulator Promili jest to narzędzie pozwalające orientacyjnie sprawdzić po jakim czasie dana osoba powinna wytrzeźwieć po spożyciu zadanej dawki alkoholu. Oczywiście wyniki podawane przez taki kalkulator są jedynie orientacyjne ponieważ alkohol działa na każdą osobę trochę inaczej.

Kalkulator Promili sprawuje rolę wirtualnego alkomatu, który na podstawie uzupełnionych na stronie danych oblicza szacunkowy czas trzeźwienia dla danej osoby. Kalkulator ten nie jest w stanie zastąpić tradycyjnego alkomatu, ale w przypadku braku urządzenia może szacunkowo określić czas po jakim dana osoba będzie mogła wrócić za kółko.

Gdzie znaleźć kalkulator promili online?

Kalkulatory promili online najczęściej udostępniane są przez witryny ściśle związane z motoryzacją, przykładowo portal online autocentrum.pl udostępnia swoim czytelnikom kalkulator promili online. Kalkulator ten nie jest w 100% dokładny, a przedstawia on jedynie wynik poglądowy ponieważ czas trzeźwienia jest zależny od wielu czynników takich jak spożyty przed alkoholem posiłek czy jego brak. 

Innym portalem online oferującym znacznie bardziej dokładny kalkulator promili jest portal online medme.pl, który umożliwia wybranie postury danej osoby jak również posiłku jaki został zjedzony przez osobę spożywającą alkohol. Dzięki czemu wyniki tego kalkulatora są znacznie bardziej zbliżone do wyniku badania alkomatem.

W celu weryfikacji wyników podawanych przez kalkulator online kierowcy powinni jednak skorzystać z fizycznego alkomatu, który będzie w stanie w 100% zagwarantować, że osoba jest już trzeźwa i może ona prowadzić pojazdy bez narażania siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Alkomaty te można zarówno zakupić na popularnych portalach aukcyjnych jak również kierowcy mogą udać się na najbliższy komisariat policji w celu wykonania badania. Badania wykonywane na komisariacie są całkowicie darmowe. Należy pamiętać, aby udać się na komisariat pieszo lub poprosić inną osobę o podwiezienie, ponieważ gdyby wynik wykazał by, że dana osoba nie powinna jeszcze prowadzić może ona liczyć na spore konsekwencje takiej wycieczki.
 


Liczba wyświetleń: 339