Kalkulator BMI Online

Kalkulator BMI Online


Kategoria: inne

Kalkulator BMI jak skorzystać? Jak działa kalkulator BMI? Co to jest wskaźnik BMI? Wynik BMI jak interpretować? Gdzie znaleźć kalkulator BMI online?

Kalkulator BMI Online

Kalkulator BMI online

Jak znaleźć kalkulator BMI online? W tym celu należy udać się na dowolną stronę oferującą możliwość skorzystania z kalkulatora BMI online. Kalkulatory te dostępne są na witrynach internetowych. Przykładowo bmi-online.pl umożliwia kożystanie z darmowego kalkulatora BMI online. 

Co to jest wskaźnik BMI

Wskaźnik ten odpowiada za łatwe zestawienie masy ciała ze wzrostem każdej osoby. Wskaźnik ten może pomagać osobą odchudzającym się utrzymywać prawidłową masę jak również osobą z niedowagą pomóc w lepszym odżywianiu.
Wskaźnik ten orientacyjnie wskazuje prawidłowy współczynnik wagi do wzrostu, jeśli jest on za duży lub za mały oznacza to problemy z zaburzeniem jedzenia.

Osoby posiadające wysoki wskaźnik BMI narażają się na liczne choroby związane z nadmierną otyłością. A są to między innymi choroby serca, nadciśnienie, miażdżyca, zapalenia kości i stawów, a w skrajnych przypadkach nawet nowotworów.

Zbyt niski wskaźnik BMI również nie jest dobrym znakiem, ponieważ wiąże się on z niedożywieniem, które w następstwie prowadzi od zmniejszenia odporności czy utraty chęci życiowych organizmu, powoduje również zaburzenia zdolności motorycznych.

Jak obliczyć swoje BMI online

W celu uzyskania swojego BMI zainteresowane osoby nie muszą obliczać wskaźnika własnoręcznie poprzez odpowiednie wzory. W tym celu zostały zaprojektowane odpowiednie kalkulatory BMI online, które wymagają jedynie podania swojej wagi oraz wzrostu, a następnie zwracają one wynik liczbowy reprezentujący wartość wskaźnika BMI dla wprowadzonych danych.

Kalkulator BMI pozwala na obliczenie prawidłowego wyniku BMI zarówno dla kobiet jak i mężczyzn powyżej 18 roku życia. Przy wcześniejszym etapie rozwoju stosuje się siatki centylowe.

Kalkulator BMI może prezentować błędny wynik w przypadku gry, badania przeprowadza kobieta w ciąży, sportowiec czy osoba starsza.

Jak interpretować wynik BMI online?

BMIInterpretacja
<16,0 wygłodzenie
16,0 – 16,9 wychudzenie
17,0 - 18,5niedowaga
18,5 - 24,9waga prawidłowa
25,0 - 29,9 nadwaga
30,0 - 34,9otyłość I stopnia
35,0 - 39,9otyłość II stopnia
≥40otyłość III stopnia


 


Liczba wyświetleń: 315