Faktura online

Faktura online


Kategoria: inne

Programy do fakturowania online. Wystawianie faktur online za darmo. Jak stworzyć fakturę za darmo. Faktura online. Zapisywanie faktur online.

Faktura online

Faktura

Faktura jest to podstawowy dokument sprzedaży używany w Polsce. Dokument ten posiada znacznie większe znaczenie niż zwykły paragon z kasy fiskalnej. Główną różnicą pomiędzy fakturą a paragonem jest zawarty na fakturze numer NIP zarówno sprzedającego jak i kupującego. Paragon nie zawiera informacji o kupującym, dlatego może być uznawany jedynie  jako forma uproszczonej faktury sprzedaży.

Programy do wystawiania faktur online

Mniejsi sprzedawcy, nie posiadający jeszcze w pełni zautomatyzowanego systemu komputerowego wystawiającego faktury sprzedaży muszą ręcznie tworzyć faktury potwierdzające daną sprzedaż. Z pomocą przychodzą witryny internetowe umożliwiające wystawianie faktur online za darmo. Nie wystawienie dowodu sprzedaży może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Poniżej znajduje się lista witryn online oferujących możliwość sporządzenia faktury za darmo oraz pobrania jej na własny komputer.

  • fakturowo.pl
  • faktura.pl
  • efaktury.org
  • faktura-online.pl

Wszystkie z wymienionych powyżej witryn internetowych umożliwiają w bardzo podobny sposób sporządzenie faktury online. W pierwszych krokach osoba tworząca daną fakturę musi uzupełnić numer faktury oraz datę wystawienia. Następnym krokiem będzie uzupełnienie danych sprzedawcy oraz nabywcy, a ostatnim uzupełnienie zakupionych przez klienta produktów oraz ich ilości.

Wszystkie z wyżej wymienionych stron umożliwiają sporządzenie za darmo faktury online, jednak niektóre funkcje strony zablokowane są dla użytkowników, którzy nie opłacili wersji premium oprogramowania dostępnego na stronie. Przy wystawianiu małej liczby faktur nie będzie to stanowiło większego problemu, natomiast w miarę rozwoju firmy, firma ta powinna zaopatrzyć się w odpowiednie oprogramowanie do sporządzania faktur w sposób automatyczny.
 


Liczba wyświetleń: 273