Discord online

Discord online


Kategoria: inne

Czym jest Discord online i jak z niego korzystać? Czym są role na Discordzie online? Jak dołączyć do serwera Discord online? Ile kosztuje Discord Nitro online?

Discord online

Czym jest Discord online?

Discord online jest darmową aplikacją, która służy do komunikacji. Umożliwia prowadzenie rozmów głosowych, tekstowych, a także wideo rozmów. Za pomocą Discord online można komunikować się ze znajomymi, społecznościami graczy oraz developerami. Aplikacja posiada setki milionów użytkowników. Jest jednym z najbardziej popularnych sposobów komunikowania się online. Z Discorda online korzystać można na prawie każdej popularnej platformie, a także urządzeniu z systemem Windows, iPadOS, Android, macOS, Linux, oraz za pośrednictwem internetowych przeglądarek. Warto wiedzieć, że w Discord online każdy użytkownik ma możliwość stworzenia za darmo serwera, który będzie mógł wykorzystywać do różnych celów. Można go także używać do wysyłania memów, zrzutów ekranu czy GIF-ów. Jest bardzo przydatny podczas gier. Większość graczy używa go do komunikowana się z innymi osoba w czasie trwania rozgrywki. Discord online jest bardzo często używany przez developerów do dzielenia się ze swoimi społecznościami różnymi informacjami. 

Jak się korzysta z Discorda online?

Początkujący użytkownicy zastanawiają się jak korzysta się z Discorda online. Na początku po załadowaniu Discord online pokaże się „ekran główny”. W głównym oknie można zobaczyć listę swoich znajomych, natomiast po lewej stronie ekranu znajdują się wszystkie serwery, do których użytkownik dołączył. Należy pamiętać, że każda osoba, która dołączyła do społeczności ma unikalny tag Discorda online. Składa się on z rozróżniającej wielkości liter, nazwy użytkownika, a także numeru ID. Aby połączyć się ze znajomym, należy kliknąć przycisk „dodaj znajomego”, który znajduje się w górnej części ekranu. Jeśli dodany użytkownik przyjmie zaproszenie, od razu można rozpocząć wybrany rodzaj czatu, którym może być czat głosowy, tekstowy oraz wideo. Istnieje możliwość dodawania innych użytkowników do rozpoczętej konwersacji. 

Jak dołączyć do serwera Discord online?

Dołączenie do serwera Discord online jest bardzo proste do zrealizowania oraz darmowe. Wszystkie serwery wymienione są na liście, która znajduje się po lewej stronie ekranu użytkownika Discord online. Jak dołączyć do serwera Discord online? Najpierw należy kliknąć przycisk „utwórz serwer”. Dzięki temu można bardzo łatwo stworzyć własny serwer, jeśli użytkownik postępuje zgodnie z instrukcją oraz szablonami, które zostały wcześniej przygotowane. Następnie osoba, która chce dołączyć do serwera, musi obowiązkowo odpowiedzieć na kilka pytań, które dotyczą przeznaczenia serwera. Pytania dotyczą tego, czy serwer ma być publiczny, czy prywatny wyłącznie dla grona znajomych. 

Dużym plusem jest to, że użytkownik ma pełną kontrolę nad ustawieniami serwera. W celu dodania innych osób trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na listę kanałów, która znajduje się z lewej strony ekranu, oraz wybrać opcję „zaproś osoby”. Istnieje również możliwość stworzenia przez użytkownika linka, każdy, kto go otrzyma, będzie bezpośrednio mógł dołączyć do serwera. Link po umieszczeniu go w pasku przeglądarki będzie kierował użytkowników od razu do serwera. Dzięki serwerowi na Discord online można tworzyć kanały czatu tekstowego oraz głosowego, z dala od kanału głównego. 

Co to są role na Discordzie online?

Role na Discordzie online mogą tworzyć administratorzy dla swoich serwerów. Jest to bardzo skuteczny sposób, który pozwala utrzymać innych użytkowników w ryzach. Co to są role na Discordzie online? Mogą one ograniczyć oraz odblokowywać uprawnienia na całym serwerze. Można utworzyć rolę pomocnika wraz z możliwością tworzenia oraz blokowania kanałów głosowych, tekstowych, a także wideo. Istnieje też możliwość wyciszania oraz wyrzucania użytkowników. Administrator może utworzyć rolę, która będzie stosowana do każdego serwera. Jeśli nie chce on, aby ktokolwiek używał na przykład czatu wideo, może wyłączyć tę opcję dla wszystkich użytkowników. Warto pamiętać, aby wszelkie uprawniania nadawać jedynie zaufanym osobom. 

Discord online prywatność

W Discord online prywatność jest bardzo ceniona. Posiada wiele funkcji dotyczących bezpieczeństwa oraz ochrony prywatności użytkownika. Istnieje możliwość wybierania filtrów dotyczących tego, od kogo można otrzymywać wiadomości. Użytkownik Discorda online może również blokować osoby, jeśli nie czuje się przy nich bezpiecznie. Można również włączyć dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Na głównej stronie Discorda online znajduje się instrukcja, która krok po kroku pokazuje, jak dobrze zabezpieczyć swoje konto na Discord online

Discord online Nitro

Wszystkie zainteresowane osoby powinny wiedzieć, że Discord online Nitro można wykupić za 9,99 USD miesięcznie. Istnieje również możliwość wykupienia przez użytkownika rocznego pakietu za 99,99 USD. Dzięki temu można uzyskać dostęp do większej pojemności przesyłanych plików. Użytkownik w czasie transmisji gry lub ekranu może wyjść poza limity 720p oraz 30 klatek na sekundę. Warto wiedzieć, że użytkownicy Discord online Nitro mają możliwość posiadania anonimowych awatarów na swoim profilu. Mogą również dodawać własne emotikony do każdego serwera, który posiadają. 


Liczba wyświetleń: 158